Archiv

Na konci roku jsme podpořili opět Splněné dětské přání a nově Helppes

Před Vánoci, právě v duchu těchto svátků, jsme se rozhodli rozdávat radost.

Stejně jako o rok dříve jsme i tentokrát podpořili občanské sdružení Splněné dětské přání, které plní sny handicapovaným či jinak nemocným dětem. V loňském roce i díky našemu příspěvku navštívila desetiletá Kája, jenž je na vozíku, Paříž, kde si zatančila. Více zde. Věříme, že i letos Splněné dětské přání svou činností vykouzlí spoustu úsměvů.

V první řadě slečně Zuzce, které se již dříve její přání splnilo, ale Splněné dětské přání je s ní nadále v úzkém kontaktu. Díky tomuto spojení se Zuzka, která prodělala mozkovou obrnu, cítí sebejistější a navzdory překážkám se snaží žít co nejsamostatněji. V tomto směru jí chce sdružení pomáhat nadále. Více o Zuzčině příběhu se dozvíte přímo na stránkách sdružení ZDE.

Splněné dětské přání navíc hledá pro rok 2019 další dítě, kterému by mohlo splnit přání. Pro letošní rok jsme jej podpořili částkou 30 000 Kč.

Nově jsme se rozhodli také podpořit obecně prospěšnou společnost Helppes. Ta se zabývá výcvikem asistenčních pejsků, kteří pomáhají lidem s různými handicapy se co nejsnáze adaptovat na každodenní život.

Náš dar poputuje na úhradu výcviku mladého labradora Pupíka, kterého si během tohoto roku převezme paní Dominika. Pupík pomůže paní Dominice zvládat její onemocnění, které způsobuje změněné stavy vědomí, problémy s pamětí i znesnadňuje orientaci v prostoru. Takže nejen metaforicky se stane jejím pevným bodem v životě.

Společnosti Helppes jsme darovali 20 000 Kč.

Zpět na výpis novinek